Sofa do poczekalni - ważny element wyposażenia

12-04-2022

Siedzisko w poczekalniSofy w poczekalni stosuje się nie tylko w placówkach medycznych czy obiektach związanych z pielęgnacją urody. Są one nieodłączonym elementem właściwie wszystkich urzędów, punktów usługowych i sprzedażowych.


W artykule: zastosowaniefunkcje sof i siedzisk w poczekalninajważniejsze cechyna co zwrócić uwagę? - wymiary - sofy i ławki Lajs


Zastosowanie

Sofy do poczekalni znajdują zastosowanie m.in. w bankach, na dworcach i lotniskach, w salonach samochodowych i galeriach handlowych.

W każdym przypadku muszą spełniać szereg wymagań, by ich funkcjonalność była zgoda z oczekiwaniami klienta. Z tego powodu do obiektów handlowych i usługowych wybierane są zwykle specjalistyczne meble, mające nieco inną charakterystykę niż te, które możemy spotkać w domach i mieszkaniach.

Jakie funkcje powinny spełniać siedziska w poczekalni?

Należy pamiętać, iż według przepisów meble stosowane w działalności gospodarczej spełniać muszą wymogi nałożone przez lokalną stację sanitarno-epidemiologiczną. Zamawiając meble warto zatem sprawdzić zarówno jak wyglądają przepisy oraz jak na ich tle wygląda możliwość wykorzystania określonego produktu.

Najważniejsze cechy

Sofy do poczekalni powinny być łatwe w czyszczeniu i odporne na warunki środowiskowe panujące w pomieszczeniu.

siedzisko duże poczekalnia

Należy pamiętać iż nie wszystkie materiały obiciowe sprawdzą się pod względem praktycznym. Należy zwrócić szczególną uwagę aby materiał był dość odporny na zabrudzenia. Powierzchnie siedzisk powinny być również odporne na ścieranie i odbarwianie się.

Warto wspomnieć, że każdorazowe użycie nowego środka do czyszczenia lub dezynfekcji powinno być poprzedzone próbą kontrolną wykonaną na mniej widocznej stronie mebla, tak aby upewnić się, że detergent nie wchodzi w reakcję z materiałem.

Ważny aspekt stanowi również udźwig mebla. W przeciwieństwie do większości mebli domowych, stelaże sof i kanap do poczekalni powinny być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów jak np. metal, tworzywo sztuczne lub drewno o odpowiednich właściwościach.

Dzięki temu nie dojdzie do przykrej niespodzianki i uszkodzenia mebla gdy usiądzie na nim jednocześnie kilka cięższych osób.

Siedzisko do poczekalni – na co zwrócić uwagę?

Jakość materiałów i renoma producenta to oczywiście nie wszystkie kwestie, które warto brać pod uwagę dokonując zakupu. Bardzo ważne jest również to, aby sofa była odpowiednio dobrana do stylistyki wnętrz, a także do przewidzianych dla niej zastosowań.

Inny rodzaj mebla będzie odpowiedni do długiego i wąskiego korytarza np. w urzędzie gminnym, a inny do przestronnego i nowocześnie urządzonego salonu urody lub warsztatu samochodowego.

Jeśli w poczekalni jest niewiele miejsca, dobrym rozwiązaniem są ławki do poczekalni, których głębokość jest zbliżona do parametrów krzesła, a długość jest uzależniona od liczby zamówionych siedzisk. To popularne rozwiązanie np. w przychodniach czy urzędach.

Nieco inaczej będzie wyglądała kanapa odpowiednia do eleganckiego salonu fryzjerskiego, który jest urządzony w stylu glamour. Tutaj kanapa przede wszystkim musi wpasowywać się w stylistykę wnętrza i komponować z pozostałymi elementami wyposażenia.

Wymiary

Do najpopularniejszych rozmiarów należą przede wszystkim siedziska 3-osobowe. Niektóre modele posiadają wbudowane dodatkowe udogodnienia, takie jak np. wieszak, stolik lub wydzielone miejsce gdzie położyć można torbę.

Sofy i siedziska Lajs

Dla wielu firm i instytucji absolutnym priorytetem jest zamówienie mebli charakteryzujących się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Meble i elementy wyposażenia Lajs to produkty cieszące się ogromnym uznaniem. Oferujemy możliwość dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb oraz profesjonalne doradztwo.

Konsultanci pozostający do Państwa potrzeb, od podszewki znają proces produkcji i są w stanie zaproponować najlepsze modele sof dla potrzeb klienta.

Polecane produkty